המכון לאסטרטגיה ציונית מקיים שיעורי עברית לתושבי שכונות ערביות בירושלים בשכונות צור באהר, עיסאוויה, ג'בל מוכאבר ואבו תור. פעילות זו החלה לבקשת מנהיגי הקהילה הערבית ובתיאום עמם.

שיעורי עברית אלו הינם הצלחה גדולה. השפה העברית היא השער להצלחתם של תושבים אלה ומאפשרת להם לעבוד, לתקשר ולהתייעץ לגבי זכויותיהם.

מעבר לחיזוק מיומנות התלמידים בעברית, השיעורים עצמם בונים גשרים ומפרקים חומות. עבור המורים, המתנדבים הישראלים והתלמידים, זו הפעם הראשונה שהם יבואו במגע יותר לעומק עם אנשים שעד היום לימדו אותם שאין לבטוח בהם. ההשפעה ברורה ומיידית מכיוון שהם רואים זה את זה כבני אדם ולא כ"אחר ".

ציטוט של רוני, המורה שלנו:

ההוראה בכיתוב אלו היא אחד הדברים המרגשים שקרו לי לאחרונה. הרעש הירושלמי נעצר" ברגע שנכנסים לכיתה ואנחנו יוצרים בועה של חום, ידע והיכרות. נוצר קשר נפלא עם התלמידים והמבחנים שהם עברו בסוף השנה מעידים על ההתקדמות שלהם בשפה העברית והכלים שהם רכשו לצורך חיפוש עבודה."

בשנה האקדמית האחרונה של 2018-2018 נערכו 5 שיעורים 5 פעמים בשבוע לנשים, צעירים ובני נוער.

שיעורי הנוער חשובים גם מעבר לעניין התקשורת, שכן לדברי המשטרה, במקום בו מתקיימים השיעורים שלנו, יש צמצום ניכר בביטויי אלימות. אנו מספקים לבני נוער אלטרנטיבה למחנות מלאי הסתה נגד ישראל ומעניקים להם חזון לעתיד הטומן בחובו הצלחה ולא ייאוש. עד כה 100 סטודנטים סיימו את הכיתות שלנו.

בשנה האקדמית 2019-2020 אנו מתכננים לפתוח 10 שיעורים.